Vytvořte si domov snů

Pro většinu Čechů, a nejen jich je nejideálnějším typem obydlí samozřejmě rodinný domek. Nejenže obvykle poskytuje mnohem více místa než byty, notabene byty v panelácích, ale člověk si je může mnohem více upravit k obrazu svému. Přistavět si verandu nebo nafouknout obytné prostory pomocí zimní zahrady můžete jen ve vlastním domku, v běžném bytě se vám to nepodaří. I tak si ale můžete zajistit skvělé bydlení s minimem nákladů.
nerezový sporák

Pro klidný spánek

Základem proto, abyste celý den dobře fungovali, je spánek. Pokud se špatně vyspíte, nejenže to celý následující den pociťujete vy, ale pozná to i okolí. Budete-li mizerně spát i následující dny, můžete si tím zadělat i na vážnější zdravotní problémy. Proto je důležité mít ložnici zařízenou přesně podle vlastních představ. Nejdůležitější je kvalitní matrace, která vás nebude tlačit a na které se budete cítit pohodlně. Důležitým faktorem pro kvalitní spánek je kupodivu i umístění ložnice. Tento pokoj by měl být situován nejlépe na východní stranu. Je dokázáno, že právě v ložnicích na východní straně domu se nejlépe spí. Večer, když jdete na kutě, je ložnice chladná, díky čemuž se vám bude lépe usínat. Vstávat pak můžete s prvními slunečními paprsky. Lepší místo pro ložnici není .
neustlaná postel

Střídmý obývák

Velice důležitou místností je také obývací pokoj. V něm bychom se rovněž měli cítit dobře, jelikož i zde odpočíváme. Také proto by měl být obývák vybaven střídměji, rozhodně ne přeplácaně. Pamatujte, že všeho moc škodí. Tudíž omezte množství různých zdobných prvků na minimum. V dnešní době je trendy používat v obývacím pokoji co nejméně nábytku. Bohatě postačí mít pár křesel, gauč a obývací stěnu, případně nějakou skromnější skříňku. Díky tomu se vám podaří uspořit mnoho místa. V případě, že potřebujete mít v obývacím pokoji nějaké úložné prostory, pořiďte si vestavěné skříně. Nezabírají místo a jsou vkusné a nenápadné.