Tohle se nemělo stát

Pokud si někdo zažádá o půjčku nebo úvěr, tak je logické, že bude muset splácet domluvenou částku a nejen to, ještě úroky, které se váží k daným podmínkám. Není to jednoduché vždycky si poradit, když zapůjčené částky přesáhly již rámec možností a vůbec schopností splácet. Přesto pro každého existuje nová šance, která je ale většinou tou poslední. Není to v podobě ani další půjčky, ani v exekuci, zkrátka je třeba vyhlásit osobní bankrot. Není to žádná ostuda a je skutečně hodně lidí, kteří využili této možnosti a o oddlužení požádali. Má to svá pravidla, ale většinou si člověk v této fázi dobře uvědomí, že nezbývá nic jiného, než to pět let, možná i méně vydržet a poté začít s čistým finančním štítem. Jedná se o takovou životní lekci, kterou kdo prožije, tak mu to přinese skutečné ponaučení a naučí se s penězi zodpovědně nakládat.

oddlužnění

Zákon prošel novelou

Zákony se mění a různě upravují, ani tento není žádnou výjimkou. Také je pravdou, že zájem o oddlužení klesá jen minimálně, což ani není divu, když totiž dojde ke schválení, tak to přinese po čase výhody. A nyní je to dokonce ještě o stupínek lepší. K letošnímu roku 2019 se změnila hranice pro splacení dluhů a po novu bude možnost splacení i méně než 30% dluhů. To jedna skutečně dost velká pomoc pro ty, kteří se zadlužili natolik, že již pro ně není jiné východisko, alespoň tedy schůdné. Další novinkou, která přejde v platnost také od června tohoto roku, bude to, že nemusí dlužník vědět přesně, komu co dluží.

dluhy

Co má taková osoba vůbec udělat?

  • Uvědomit si, že zbytečným odkládáním si jen prodlužuje dobu nepříjemných telefonátů, upomínek o nezaplacení a vůbec úroky se nezastaví, ty se budou stále jen navyšovat.
  • Stačí dlužit pouze dvěma věřitelům, ale musí být rozdílní, pokud tomu tak je, je možno zažádat.
  • Dluhy se nedají splácet, zkrátka se to nezvládá. Nebo dokonce jsou vyšší, než reálné příjmy, což je jasná vidina toho, že takto nelze dodržet podmínky půjček.
  • Oslovit kompetentní osobu, která má právní kvalifikaci, jelikož jen takové zastoupení je přípustné, kvůli podání žádosti k soudu. Případně lze oslovit akreditovanou advokátní kancelář, která má zkušenosti v oblasti insolvencí a osobních bankrotů.