Zvířátko na doma

Hodně lidí touží po nějakém zvířátku, které by mohli mít rádi a o které by se mohli starat. Výběr je dnes větší než kdy předtím. Domů si lze koupit i rozličnou exotickou faunu v podobě hadů, leguánů a dalších tvorů, kteří jsou běžně doma na poušti nebo v zalesněné džungli. A těm je nutné vytvořit specifické prostředí, aby vůbec mohli normálně žít, a to se vždy nepodaří. Pokud se necítíte na exotiku, ale stále byste rádi měli doma zvířecího mazlíka, který by vás měl rád, sáhněte raději po osvědčené klasice jako jsou pes, kočka, případně želva.
výmarský ohař na pláži
1.      Pes – říká se, že pes je nejlepším přítelem člověka. Ve zvířecí říši to rozhodně platí. Psi jsou přítulní a hraví a člověk s nimi může zažít mnoho příjemných okamžiků. Ovšem není pes jako pes. Některé rasy spíše připomínají větší myši. Ti jsou také přítulní a mazliví, ale pokud chcete mít psa i jako ochranáře, přeci jen si pořiďte něco většího. Negativ toto zvíře příliš mnoho nemá, ovšem musíte mít na něj čas. Je potřeba ho totiž venčit. Když jste celé dny v práci a domů se běžně dostanete až někdy v pozdních večerních hodinách, raději si kupte jiné zvířátko.
2.      Kočka – další tradiční domácí zvíře. Na rozdíl od psů, kočky mají takříkajíc všechno na háku. A nejvíce svého majitele. Za celý den nemusíte svého mourka vůbec vidět. Kočka totiž dokáže zalézt prakticky kamkoliv. To, že u vás ještě žije spolehlivě identifikujete podle prázdné misky na žrádlo. I když charakter koček se může jevit jako poměrně kontroverzní, i tato zvířata jsou poměrně mazlivá a dokáží vyjádřit svou lásku k vám. Ovšem ne každých pět minut, jako to dělá pes.
zrzavý kocour
3.      Želva – ideální zvířátko pro alergiky. Nemá žádnou srst, která by mohla vyvolávat dráždění. I přesto, že se s želvičkou asi příliš mazlit nemůžete, její roztomilost vás dostane. Stejně tak jako pomalá chůze. Výhodou tohoto zvířete navíc je, že toho moc nezkonzumuje.