Připojení k internetu

Dnes už je internetové připojení součástí každé moderní domácnosti. Každý má ohledně internetu jednoznačné požadavky, kterými jsou hlavně rychlost, spolehlivost, dobré zabezpečení a dobrá cena. Abychom skloubili všechny tyto požadavky do našeho internetového připojení, je třeba se zamyslet, jaký druh připojení je vhodné zvolit a jaké máme v tomto směru možnosti.
cloud computing
Drátová připojení
Tento druh připojení znamená připojení za pomoci kabelu. Pokud se rozhodnete pro toto připojení, budete se moci těšit z několika výhod. Jedná se o vysokou rychlost při stahování a odesílání dat, přídavné telekomunikační služby či např. datové limity téměř bez omezení a bezproblémové hraní online her. Nejpoužívanější připojení tohoto druhu jsou ADSL/VDSL, dále lze využít drátové připojení přes kabelovou TV či prostřednictvím optických nebo ethernetových přípojek. ADSL/VDSL připojení je nejvíce oblíbené pro vysokorychlostní přenosy dat, a většinou se setkáte právě s možností tohoto připojení.

Bezdrátová připojení
Zde se jedná o Wifi připojení, které je v dnešní době vůbec nejpoužívanější, je spolehlivé a rychlé, ale rychlost se odvíjí od toho, v jakém frekvenčním pásmu se vaše domácnost nachází. V každém městě je vždy několik poskytovatelů, u kterých si můžete Wifi připojení zařídit, nejlepší je vždy si vybrat toho nejbližšího, kvůli intenzitě připojení. Pro Wifi připojení je zapotřebí přijímač, který vám dodá operátor a umístí jej na střechu či za okno. Nejvýhodnější Wifi připojení vám může poskytnout pásmo o frekvenci 5 GHz, protože je stabilní, není tolik poruchové a umožňuje rychlejší přenos dat.
označení wifi
Rychlost DSL připojení a cena
Připojení ADSL/VDSL vám může poskytnout cca 10 Mbit/s, s tím, že ADSL je pomalejší, asi kolem 5 Mbits/s a VDSL síť kolem 15 Mbit/s. Při koupi ADSL/VDSL připojení, které např. nabízí rychlost přenosu dat až 20 Mbit/s, je možné, že rychlost bude klidně o polovinu pomalejší, protože rychlost je podmíněna přístupností VDSL linky, která je rychlejší než ADSL. Je potřeba počítat také s tím, že při stahování dat je internet vždy pomalejší. Dnes už je možné si přes specializované internetové stránky podle vaší adresy ověřit, zda je ve vaší domácnosti připojení ADSL/VDSL dostupné.
Ceny DSL připojení se pohybují od 500 Kč po 800 Kč měsíčně
Možností, jak připojit svoji domácnost k internetu je poměrně dost, proto vám doporučujeme poradit se před připojením s nestranným odborníkem, který vám přesně vysvětlí, co a proč je pro vás nejvhodnějším typem připojení.