Jak vytvořit útulný interiér a cítit se jako doma?

S pronájmem nebo koupí nového bytu či domu začínáme tvořit prostor kolem nás k obrazu svému, nejen aby vše vypadalo pěkně a útulně, ale cítili se zde dobře.

Většinou býváme omezení velikostí místností nebo cenou. To vše nás nemůže zastavit k vytvoření svého místa k bydlení, ze kterého bude časem opravdu cítit pravý domov a láska.
soudek u gauče

Na začátek bychom si měli vytvořit představu, jaký styl se nám vůbec líbí a poté se jen přizpůsobovat interiéru a jeho možnostem.

Preferuji rustikální,,,boho,, styl nebo modernu? Jaké barvy se mi líbí, a chci je použít?

Všimnout bychom si měli, zda jsou stropy vysoké nebo naopak hodně nízké. Zda je prostor krásně prosvětlen denní světlem či ne. To vše nám pomůže k ucelení veškerého rozhodnutí a nakládání m.

Pokud jste zjistili, že váš prostor k práci je prosvětlený a nemá příliš mnoho vysoké stropy, máte vyhráno. Usnadní to mnoho práce při veškerém výběru. Výmalba zdí nemusí být světlá, můžete použít i tmavší barvy, naopak to bude platit u nízkých stropů s málo prosvětlením. Raději zde zvolte bílou nebo pastelové barvy, které to rozzáří a dodají šmrnc.

Co se týče výběru podlah, dle mé zkušenosti nejlépe vypadají bílé, šedé nebo hnědé s dekorem dřeva. Konkrétně mám na mysli linoleum nebo vinyl. Jsou to velice dostupné materiály a jejich údržba není nikterak náročná také.
bílá okna

Barevnost nábytku vždy určíme podle podlahy a výmalby stěn. Máte-li světlejší stěny, nebojte se inspirovat a upustit trochu fantazie a použít barevnější nábytek nebo zkombinovat více stylu.

Pokud nechcete utrácet mnoho peněz za vybavení a dekorace navštivte lokální bazary a starožitnictví. Objevíte skvělé kousky za pár korun a to stačí jen minimálně upravit a stanou se originálním a zajímavým prvkem. Spoustu nápadů naleznete na Pinterestu, Instagramu…

Nezapomeňte interiér doplnit fotkami a nejrůznějšími vzpomínkovými předměty, protože to je to, co tvoří,,domov,,.