Dopřejte si digitální Detox!

Ráno nás budí bzučení telefonu, po kterém ihned saháme po prvním zazvonění. Poté se na nás vyvalí jednotlivé aktualizované informace. Instagram nám nabízí přehled nejzajímavějších příběhů, Facebook nám zase hlásá, kdo z přátel přidal nové statusy či fotky ratolestí. Zastesklo se vám někdy po období, kdy byl internet teprve v plenkách a telefon byl dostupný pouze ve vzdálených představách? To asi každému z nás.
laptop tablet sluchátka
Pokud vám technologie přerostly přes hlavu, dopřejte si několikadenní digitální detox a buďte zkrátka offline! Ze začátku budete mít nutkání se neustále dívat na telefon nebo brouzdat emaily, ale vězte, že po pár dnech zažijete docela příjemný pocit, nabijete se emočně a dopřejete odpočinek i mozku. Najednou zjistíte, že máte spoustu času sama na sebe a máte tak možnost přemýšlet o vlastních snech a dobrodružstvích. Víte, jak být offline?
žena drží chytrý telefon
1. Telefony
Neberte si telefon do ruky při cestě do práce či školy. Vezměte si raději nějakou zajímavou četbu, která vás posune kupředu. Je libo marketing či povídky svatojánské?
2. Zvuky
Vypněte si vyzvánění a veškeré zvuky související s mobilem či notebookem. Vyhnete se tak neustálým příchozím upozorněním na nové statusy či příchozí emaily. Dbejte na to, aby vám v pozadí nehrálo ani rádio či televize. Zkuste vnímat jenom vaše tělo a dané prostředí.
3. Sladké spaní
Před spaním byste měli telefon úplně odložit a vypnout. Kdo říká, že musíte být k zastižení 24 hodin denně? Samozřejmě je tu výjimka u některých povolání (policie, záchranná služba, hasiči). Nenechte si spánek ničím narušit. Uvidíte, že se ráno vyspíte pěkně do růžova a hned ten den budete mít hezčí!
4. Rodina
Nebojte se zapojit do digitálního detoxu celou rodinu! Vyrazte si spolu na procházku či víkendovou plavbu, zahrajte si na chatě společenskou hru anebo navštivte společně domov pro seniory. Prospějete tím nejenom sobě, ale uděláte také dobrý skutek. Tak proč to nezkusit?