Poznejte krásy Jihočeského kraje

Jihočeský kraj v sobě skrývá mnoho úžasných míst, které při cestování po České republice je potřeba vidět. 

V předchozích letech byl trend cestování nastaven na dovolené a výlety za hranice naší země. Covid a  současná situace opět mění rozhodnutí lidí. Opět se cestuje po našich loukách a luzích. Ale kam jet? Nebojte se, mám pár typů kam vyrazit v Jihočeském Kraji.

Jakožto milovník čokolády jsem před několika lety navštívila město Tábor. V  té době jsem ještě ani netušila, že tam nějaké muzeum čokolády je. Během procházky po centru jsem narazila na muzeum čokolády a marcipánu v postranní uličce. Historie výroby čokolády. Možnost ochutnat čokoládu jsem využila naplno mé chuťové buňky  létali v oblacích. Opravdu doporučuji všem obdivovatelům lahodné chuti zpracovaných kakaových bobů. Dokonalé suvenýry z čokolády a marcipánu. Samozřejmě, když jsem opouštěla muzeum, mé ruce byly plné pochutin spíše s čokolády než marcipánu. 

voňavá horká čokoláda                                                                                                                                                                           

Prohlídka historického centra kde mě zcela zaujala stará radnice s architekturou pozdní gotiky. Milovníci architektury si nesmí nechat ujít Klášter Klokoty je úchvatná památka barokního stylu, vybudován v roce 1679. Pozůstatky gotického hradu Kotnov, který založil Otakar Přemysl II, v současné době je přestavěn na Pivovar. Městské domy na Žižkovském náměstí jsou také barokními památkami. Unikátní divadlo Oskara Nedbala také dokáže upoutat vaši pozornost. Ti zdatní si mohou vyběhnout na vyhlídkovou věž o 155 schodech ve výšce 25 metrů. 

Lev africký

Výletní vyžití je i pro dětské účastníky výletů  ve městě Tábor je nevětší ZOO (BRONX) v Jihomoravském kraji. Botanická zahrada 2 nejstarší v nás. Masožravé květiny samozřejmě nechybí. Husovy sady neboli oficiálně Husovo náměstí, krásný Husův park u nádraží. Kde to nabízí krásnou procházku s obdivuhodným pohledem na přírodu. Asi nejznámější v kraji Jihočeském je vodní nádrž Lipno či Lipenská přehrada výstavba započala v roce 1952 a trvala 6 let. Slouží zároveň, jako vodní elektrárna stojí za zastávku. Pro děti je  v blízkosti Bobová dráha, kde jsou k dispozici 2 možnosti korytovou a trubkovou variantou. Pro obdivovatele výhledů  je nádherná procházka  stezkou korunami stromů. Nabízí se i možnosti pro účastníky pěší turistiky několik naučných stezek. Nejezděte za žraloky, objevujte naše krásy.