Požár elektroinstalace vás může zastihnout mimo domov

V jistém slova smyslu je spíše štěstí, že vás požár vašeho bytu nebo domu zastihne v situaci, kdy nejste doma, v takovém případě nejste ohroženi na životě, ale na druhou stranu zas nemáte příležitost ihned zasáhnout, pokud je ohnisko požáru relativně malé, a máte k dispozici funkční, nejlépe revidovaný práškový hasicí přístroj.

nářadí elektrikáře

Nemějte nám za zlé, že tu přímo předhazujeme požár vašeho obydlí, ale jsou jisté situace, kdy k němu dojde naprosto zbytečně, a hlavně se mu dalo snadno předejít. Kupříkladu v souvislosti s pravidelnou revizí elektroinstalace.

Když nejste doma – vraťme se ještě na okamžik k situaci, kdy u vás doma vypukne požár kvůli závadě na elektroinstalaci. Bude-li to ve chvíli, kdy jste daleko od domova, požár zjistí až okolní sousedé nebo lidé venku na ulici. Přivolaní hasiči už většinou jen zabání dalšímu šíření požáru na okolní byty, ale ten váš dopadne rozhodně nejhůř. Přijdete doslova o všechno.

nářadí pro revizi elektro

Když doma jste – v okamžiku, kdy duchapřítomně zasáhnete hasicím přístrojem, může se to obejít bez větších škod, ale podmínkou je, že to nebude v noci, v době, kdy spíte, že umíte s hasicím přístrojem zacházet, že se požár rychle nerozšíří např. na záclony a kancelářský papír, lůžkoviny a matrace, a že také nebudete v okamžiku vzniku požáru v šoku anebo nebudete zranění, či se nenadýcháte jedovatého kouře. Když se nad tím zamyslíte, těch podmínek k ideálnímu uhašení požáru v domácnosti je tolik, že je jen velmi malá pravděpodobnost, že vám to takto vyjde.

Mějte doma hasicí přístroj, práškový, kterým lze hasit i elektrická zařízení pod proudem, je to pořád lepší, než nic, ale zároveň jděte cestou preventivní, která sníží riziko požáru na minimum. Nechte si revidovat nejen vzduchotechniku a zvláště pak v paneláku ve společné stoupačce, což může být příčinou požáru, ale revizi elektriky Revize Elektro Revtech podstupujte i u elektrických rozvodů a spotřebičů.