Moc zvířat je nevyčerpatelná

Připomeňme si, jakou moc a důležitost mají na naší planetě zvířata! Mimo lidskou civilizaci k nám i zvířata neodmyslitelně patří a mnoho z nás si jejich velký a důležitý podíl ani neuvědomuje. Samozřejmě, že zvířata na světě byla od pradávna, a ještě dříve než my a plnila jednu hlavní funkci – zdroj obživy. Ale kromě masa, byla zvířata využívána i pro mnoho jiných užitků. Psi na hlídání, koně na jízdu, ovce na vlnu, krávy na mléko, atd. Ale pak tu máme i mnoho jiných zvířat, ze kterých nemáme užitek, ale přesto taková zvířata chováme, a dokonce ctíme jako živé a plnohodnotné tvory. 

dívka králík

Dnes čím dále více chápeme podstatu těchto důležitých tvorů a jsme vůči nim čím dál více empatičtější. Nejenom, že se mezi námi vyskytuje stále více vegetariánů a veganů, ale i většina z nás chce pro všechna zvířata ty nejlepší podmínky. Na rozdíl od nás lidí jsou zvířata nevinná a téměř bezbranná, proto bychom se k nim měli chovat s úctou. Mnoho lidí možná zapomíná, jak jsou tito němí tvorové užiteční už jenom pouze ze své podstavy. Víte, jaký je například rozdíl mezi lidmi, co doma chovají nějaké zvíře a mezi těmi, které žádný nemají? Je jich hned několik a v čem se liší jejich život, a ty nejzásadnějších z nich se nyní dozvíte: 

žena pes

Díky zvířatům budete žít rozhodně spokojenější život, neboť každý domácí mazlíček dokáže odbourat stres. Mají až magickou moc, která je velice příznivá na naši psychiku! Pokud jste smutní, vystresovaní či podráždění, každé zvíře vás svou přirozenou silou dokáže povzbudit a naladit na lepší vlnu. Víceméně každý domácí mazlíček dokáže vycítit smutek a snaží se vás svou přítomností podpořit. A věřte, že pouze jejich přítomnost stačí k vyplavení hormonů štěstí! Díky zvířatům také budete mít mnohem lepší imunitu, neboť v jejich přítomnosti si zvyknete na mnoho alergenů a budete odolní i třeba proti různým parazitům. Nezapomínejte také na děti, pro které je pořízení domácího mazlíčka určitě důležité. Nejenom, že ho rozveselí, že bude mít lepší imunitu, ale také si vybuduje důležitý vztah k živým tvorům a lásku ke zvířatům, ke přírodě, vybuduje si zkrátka potřebnou empatii. A nemusí se jednat jen o psa, kočku nebo králíka. Je i spousta dalších inteligentních a mazlivých zvířat – prasátko, ovečka či koza, a pokud máte větší zahradu, jsou takoví mazlíčci určitě tou správnou volbou pro vás i pro děti.