Když praskne v domě radiátor

Vynález ústředního topení přinesl lidstvu nebývalé možnosti vytápění objektů. Zkuste si představit, že jste nuceni topit v kamnech například uhlím, a kamna jsou pouze lokální, takže musí být v každé místnosti. Kdybychom museli topit v panelových bytech dvěma nebo třemi kamny v kuchyni, v ložnici a obývacím pokoji, měl by současný život docela odlišnou podobu. Více než polovinu volného času bychom strávili vytápěním.

radiátor ústředního topení

Komfort vytápění bytů radiátory dovedou ocenit zejména lidé, kteří poznali na vlastní kůži horší alternativu, tedy něco podobného, co jsme nastínili v předchozím odstavci. Tím pádem také umí zhodnotit jejich přínos a uvědomují si, co by se stalo, kdyby některý z radiátorů vypověděl službu.

To se může stát každému z vás, veškerá technika je poruchová a prasklina se v radiátoru může objevit nenadále, v podstatě kdykoli. Nezáleží na tom, zda se v radiátorech topí či nikoliv, vliv cirkulace teplé vody je zanedbatelný.

ústřední topení

Prasklý radiátor v létě – jestliže vám začne odtékat voda z radiátoru v období, kdy se netopí, příliš neváhejte a volejte instalatéry v Praze 4 https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha-4-cisteni-odpadu-a-kanalizace v rámci havarijního servisu třeba v noci. Nemějte obavy, že vám někdo vynadá kvůli zneužívání těchto služeb, naopak vám instalatér poradí, jak si počínat, abyste neměli vytopený byt. Měl by vám ozřejmit, jak vypustit vodu z topného systému, a kde najít výpustní ventil. Jakmile bude voda vypuštěná, bude dostatek času na příjezd instalatérů v pracovní den, v běžnou pracovní dobu.

Prasklé topení v zimě – v těchto případech volejte havarijní servis co nejdříve. Ten se bude snažit k vám přijet do jedné hodiny. Nezdráhejte se volat, i kdyby byl zrovna Štědrý den, prasklé topení v zimě je patálie a musí se řešit ihned. Pokud není prasklina příliš velká a je možné pod topení podložit nádobu na odtékající vodu, udělejte to a s vypouštěním vody zatím posečkejte do příjezdu instalatérů, čímž se v obytném prostoru zachová přibližně stejná teplota.