K čemu si půjčit auto v Praze

K potěšení pro seniory

Také jste si všimli, jak se obecně rozpravuje v médiích či mezi lidmi o tom, jak důležitá je valorizace důchodů, aby měli lidé v seniorském věku důstojně zajištěnou obživu? To je samozřejmě pravda, ale mediálně se příliš nevyzdvihuje další důležitý prvek, značného významu, a sice psychický rozvoj osobnosti těchto osob. Jinými slovy, senioři potřebují nejen mít co jíst, ale potřebují také mít možnost stýkat se s lidmi a navštěvovat přírodní krásy nebo architektonické skvosty. Kromě občasné návštěvy divadel či galerií umění tito lidé ocení, když je tu a tam vezmete na rodinný výlet.

hrad Karlštejn

Výlet můžete realizovat hromadnou dopravou, ovšem pokud vám nevyhovuje skutečnost, že je zde málo soukromí, a že se musíte přizpůsobit jízdním řádům, můžete vyrazit do přírody s pronajatým vozem, pokud nemáte vlastní.

Pro mnohé z nás je výhodnější si auto pronajmout v autopůjčovně v Praze 8, než hradit vysoké částky za povinné ručení, STK, výměny pneumatik, oleje a dalších kapalin, za dálniční známky a samozřejmě za náhradní díly v případě nějaké neočekávané technické závady.

řeka Berounka

K výletům pro děti

Většina dětí miluje přírodu a výlety do neznáma. Chtějí poznávat nová místa, zajímají je daleké rozhledy, stojaté i tekoucí vodní plochy, zvířata a rostliny. Děti můžete brát častěji nejen do zoologických či botanických zahrad, ale i do volné přírody na turistické výšlapy nebo cykloturistiku. Pronajmete-li si auto v Praze, např. na ruzyňském letišti, není to daleko k řece Berounce, do Karlových Varů, do Tábora, na hrady Karlštejn, Křivoklát, Kokořín či Český Šternberk.

A pokud vyhledáváte přírodní koupaliště, doporučujeme Máchovo jezero – oblast Doksy, pláž Klůček nebo pískovny u Mělníka. Koupat se můžete i v řece Berounce ve Zbečně, případně ji můžete částečně splout pronajatou lodí z některé z půjčoven vodáckého vybavení.