Vybíráte nové auto?

Kupovat si dnes nové auto, to není jen přijít do autosalonu a říct: „chci tohle“. Dneska se auta kupují úplně jinak.

Rozhodli jste se, že si kopíte nové auto. Pravděpodobně máte finanční strop, nebo aspoň přibližnou představu, kolik za auto můžete utratit a možná máte i představu o značce auta. Možná jste značku vybrali dle vašeho starého auta, se kterým jste byli spokojeni nebo jste přečetli spoustu recenzí a vyslechli řadu vašich kamarádů. Ale možná taky pro značku nejste rozhodnutí a budete obcházet postupně všechny prodejce ve vašem městě.

auto

Přijdete do autosalonu a začne se vám věnovat obsluha. Jenže na prodejně většinou najdete jen základní modely. Dnešní nová auta se totiž prodávají se základ ní výbavou a řada dalších věcí je na vaší volbě, či spíše záleží na vaší peněžence.

Auto v základní výbavě nemusí mít klimatizaci, nemusí mít elektricky vyhřívané čelní sklo ani sedačky. Možná nebude mít ani 5q0907275b čidlo tlaku v pneumatikách.

Základní model auta může stát pro vás přiměřenou finanční částku, jenže když začnete k ceně vozu připočítávat doplňky, které musí, ale také nemusí být zbytečné, dostanete se s cenou někam úplně jinam. Šikovný prodejce se vás bude snažit přesvědčit, že vše potřebujete a oceníte, takže je docela možné, že se nakonec necháte přemluvit a vaše auto bude mít boční airbagy, parkovací kameru, hlídání mrtvého úhlu, 230 V zásuvku a vyhřívaný volant. Ano, všechno zajišťuje komfortní jízdu, ale skutečně to potřebujete?

auto

Koupit si nové auto je velký krok, a hlavně velká finanční zátěž. Proto byste si měli předem stanovit hranici, za kterou se finančně nechcete dostat a vybírat auto hlavně podle tohoto kritéria. Některé doplňky na autě jsou opravdu zbytečné. Někdy i základní výbava je dostačující pro vaše potřeby jízdy do práce a zpět, a jednou za rok na dovolenou.