Dovolená se psem?

Dovolená je čas odpočinku kdy vše, co je možné, hodíte s radostí za hlavu, protože toho má každý moc, a i jediná chvíle klidu stačí k duševnímu zdraví. Proto se lidé na období dovolených těší celý rok, jen aby měli ten týden či dva klid a nemuseli myslet na povinnosti, které se týkají práce, domova, zahrady a podobně, protože si většinou vybíráme z logických důvodů dovolenou, kde se o nic nemusíme starat a vše máme nachystáno až pod nosem. Je ale věc, na kterou nesmíme zapomenout, mimo květináče, které musíme před odjezdem zalít. Jedná se o našeho domácího mazlíčka, miláčka, zlatíčko, říkejte si tomu, jak chcete. Přece se doma nesmí nechat sám miláček pes, který si to nezaslouží. Co tedy ale dělat se psem, pokud chceme jet na dovolenou a vlastníme jednoho?

pes

Někteří lidé psa dávají známým. Ti se o něj v období dovolené postarají a pes je šťastný, protože on to bere tak, že s někým tráví čas, navíc se mnohdy má lépe, než když by byl s vámi, protože u cizích lidí má mnohem větší péči, protože se mu věnují (pokud jsou to dobří lidé). Ti, kteří nemají známé, mohou využít služeb psího hotelu či si zaplatit někoho, kdo bude každý den za psem jezdit a starat se o něj ve formě doplnění vody a granulí či procházek a nějakého toho mazlení.

pes

Poslední možnost, co dělat se psem je ta, že si psa vezmete s sebou na dovolenou. Co v takových chvílích ale dělat? Pokud se chystáte k moři, rovnou na to asi zapomeňte. Pes horko snáší mnohem hůře než vy, protože jejich vnímání tepla je mnohem více intenzivnější než naše. Mimo to, mohli byste jej nechat na pokoji, ale je to vlastně úplně to samé, jako kdybyste jej nechali doma. Proto buď vyberte destinaci, kde není tolik horko, nebo psa dejte na tu dobu k někomu. Navíc mnohé hotely nepřijímají psy, proto vyberte hotel, kde psa můžete vzít s sebou nebo přímo apartmán, kde může pobíhat volně.