Jsou i ploty betonové oblíbené mezi lidmi?

Pokud vlastníte jakýkoliv pozemek, pak je rozhodně dobrý nápad jej oplotit, zvláště pokud na něm stojí nemovitost. Důvodem je právo volného průchodu krajinou, které u nás stále platí. To nám říká, že můžeme chodit volně, kdekoliv se nám zachce, pokud to místo není oplocené. Je sice samozřejmé, že na soukromých pozemcích, přes které takto procházíme, bychom neměli nic ničit, nebo dokonce brát, ale všichni víme, jak to někteří lidé dodržují.

Pokud máte naopak pozemek oplocený, pak jste ze zákona před nezvanými návštěvníky chráněni. I když je samozřejmě rozdíl mezi klukem, kterému k vám spadl míč a on si pro něj jde, a zlodějem, který vás chce vykrást, mělo by být jasné, že ani jeden tam nemá co dělat. Ač tomu prvnímu jde samozřejmě odpustit poměrně snáze.

betonp1

Dobrá, ale z čeho onen plot postavit? Na výběr máme několik možností. Můžeme mít plot betonový montazmpc.cz, dřevěný, nebo z pletiva. Tato poslední možnost je sice asi nejoblíbenější, pro svou nízkou cenu a malou náročnost stavby (kterou zvládne každý zručnější člověk), avšak poskytuje tu nejmenší ochranu a také nejméně soukromí.

Dřevo je také poměrně populární, neboť ani jeho cena není nijak závratná, a stlouci jej zvládne prakticky každý. Problémem jen je, že aby dlouho vydržel, musí se pravidelně obnovovat ochranný nátěr, jinak vlivem povětrnostních podmínek popraská, zeslábne a nakonec praskne.

betonp2

Beton je samozřejmě ze všech tří nejdražší. Také je nejnáročnější na konstrukci, avšak je nejpevnější a nejvíce vydrží. Navíc jej můžete vytvarovat tak, jak chcete, takže se bude hodit přesně k vašemu domu a vhodně jej doplňovat.

Ať už se však rozhodnete pro kterýkoliv z nich, mějte na paměti, že je potřeba jej pravidelně prohlížet a starat se o něj. Nejen lidé k vám totiž přes něj mohou pronikat. Myši či dokonce lišky si dokážou v pletivu či ve dřevě prokousat díru, kterou se protáhnou, a asi budete souhlasit, že to nejsou vítaní návštěvníci. Proto si svůj pozemek dobře chraňte.