Dřevěné podlahy na stropě

Možná vám přijde zvláštní to, že byste měli mít podlahu na stropě. V dnešní době to už ale není nic neobvyklého a často se tímto trendem budete setkávat, ať už chcete nebo ne. Takový buk, který byl na stropech velmi používaný , je již passé.
dřevěný strop
Jestliže jste si až do této chvíle mysleli, že podlahy slouží pouze k tomu, aby bylo po čem chodit a že dotváří interiér ať už domu či bytu, pak jste žili ve velkém omylu. Jsou považovány za dominantu.

Možná už jste někdy slyšeli o tom, že čím méně nábytku se v interiéru nachází, tím více může vaše podlaha vyniknout. Něco na tom opravdu bude.
Dřevo jako materiál získává čím dál tím více příznivců. Není se také čemu divit, jelikož má vlastnosti, o kterých se některým materiálům nemůže ani zdát. Co takhle estetika nebo vůně? Tu takový beton rozhodně nemá a mít nemůže. Dřevem se obkládají nejen podlahy, ale také stěny nebo stropy.

V dávných dobách bylo velmi oblíbené červené dřevo. Patří mezi ně například třešeň nebo buk. Později je ale vystřídaly podlahy dubové, které evokují prkna z masivu. Dokonce ani ořech stále nevyšel z módy. Je sice dražší, ale vypadá opravdu skvěle. Další nejvíce používanou dřevinou je borovice.
dřevěná střecha
Při výběru té pravé dřeviny pro vás určitě narazíte i na exotické dřeviny. Jejich největší výhodou je odolnost vůči vlhkosti. Na prvních příčkách se ale stále drží dub. Napadla vás někdy otázka, proč je vlastně dub tak oblíbený? Odpověď je překvapivě velmi jednoduchá. Jedná se totiž o domácí dřevinu, která má obrovskou tvrdost, je odolná a praktická a lze ji velmi dobře opracovávat. Kromě toho má velké tepelné izolační vlastnosti. Dokonce nejlépe ze všech dřevin snáší podlahové vytápění.

Lidé se nejčastěji ptají na velkoformátové provedení dřevěných podlah, které se vyrábějí ve světlých odstínech. Mezi ty nejžádanější patří bělené a šedavé tóny. Pouze u dubu, jako jediného, lze provést technické úpravy povrchu, mezi které patří například barvení, kartáčování nebo řezání.