Kuřačky společnost nikdy nepřijme

Kouření cigaret je dnes velmi rozsáhlá závislost mezi všemi obyvateli. Nejen muži, ale i ženy propadají této závislosti a často mnohem více, než mužské pohlaví. Jak vnímá okolí ženu, která kouří a proč je pro lidi více pobuřující to, že je kuřačka?
dívka kouří cigaretu

Mužům to, že žena kouří vždy vadilo a vadit i bude

Muži nejsou žádný andílci a také mají hodně závislostí, které jim na kráse moc nepřidají, ale i přes to, že je to každého osobní věc, ženy – kuřačky je nijak zvlášť nepřitahují. Dokonce se najdou i muži, kteří mají vůči těmto ženám odpor a za partnerky by je v žádném případě nechtěli. Nepřipadá jim to totiž vůbec ženské, z toho důvodu, že muži na ženách nejvíce milují jejich vůni, ale vůně nikotinu je rozhodně neokouzlí. Někteří muži vidí v ženách jednoduše budoucí matky a i proto jim nelichotí myšlenka, že by jejich žena měla být odkázaná na cigarety.

Těhotné kuřačky a mámy s cigaretou v ruce

Některé ženy jsou natolik závislé a neochotné přestat, že jim nevadí ani fakt, že pod srdcem nosí nový život. Ani myšlenka jejich potomstva pro ně není natolik důležitá, aby si odepřeli cigarety v době těhotenství. O následcích a vývoji jejich dítěte nemluvě – s určitostí lze říct, že jim na něm už předem nezáleží. Pak jsou tady matky, které sice v době těhotenství kouřit přestali, ale po porodu se ke svému zlozvyku vrátili. I přes to, že mají doma miminko a kojí ho. Nebo v horším případě ho nekojí, jen proto, aby mohli kouřit.
žena s cigaretou

Společenské rozdíly

Muži, kteří kouří nejsou nijak zvlášť společensky odsuzováni, ale bohužel pro ženy – ony ano. Jako by dnešní doba zakazovala ženám podlehnout něčemu tak nepřijatelnému, jako je kouření. Do jisté míry je to i dobře, protože kouření škodí všem, bez rozdílu na pohlaví. Ženy se ale musí smířit s tím, že se dává velká zodpovědnost na jejich ženskou roli v životě – a tou je mateřství a péče o rodinu, nikoliv ztráta času, peněz a v neposlední řade zdraví s cigaretami.