Bazénová chemie – Jakou vybrat a co všechno je zapotřebí obstarat?

Bez bazénové chemie by se žádný majitel bazénu neobešel. Jistě, pokud chcete mít vodu v bazénu čistou, musíte se o to starat. Jakou chemii zvolit?

Bazénová chemie – Jakou vybrat a co všechno je zapotřebí obstarat?

Voda, která stojí celé léto na jednom místě, odolává vysokým teplotám a sluníčku, je samozřejmě ohrožená. Ano, řeč je o bazénové vodě, v bazénech je totiž vody hodně, voda se nehýbe, my se v ní koupeme a navíc ji může znečišťovat mnoho dalších faktorů. Je tedy jasné, že pokud se chceme koupat v krásné, čisté a samozřejmě i nezávazné vodě, musíme se o ni postarat. Voda v bazénu chce často čistit, nutností je i filtr ale samozřejmě i bazénová chemie. Té je na trhu celá řada, přípravky jsou určené k projasnění vody, k odstranění řas, k dezinfekci nebo k vyrovnání pH vody. Co když je toho ale na vás hodně? A dá se používat něco jako vše v jednom?

bazénová voda

V jaké formě přípravky zvolit?

V zásadě můžeme rozdělit bazénovou chemii na tu s chlorem a na tu bez chloru. Klasická chlorová chemie samozřejmě obsahuje chlor, je vysoce účinná a používá se asi pořád nejčastěji. Někdo ale přeci jen chlor nesnese, nemá rád jeho typickou vůni a tak je možné zvolit bezchlorovou chemii, která funguje jinak a obsahuje buďto peroxid vodíku nebo polymery, které se pak o dezinfekci a čistotu vody starají. Na trhu dnes již lze najít i ekologické přípravky určené na úpravu bazénové vody. Ty jsou šetrné k přírodě a samozřejmě i k lidské pokožce. Chlorová chemie je ale stále nejvíce účinná. Jinak se vždy dá pořídit buďto sypký přípravek, tekutý nebo jsou tu přípravky ve formě tablet.

bazén na zahradě

Sypké přípravky je nutno rozmíchat v nádobě v malém množství vody, tekuté přípravky je možné lít rovnou do vody v bazénu a tablety umisťujeme do plováků, které v bazénech zůstávají i během toho, když se koupeme. Voda pak má ošetření neustále.

Vše v jednom

Nemusíte se ale určitě starat o to, zda chcete uchránit vodu před řasami, chcete ji jen projasnit nebo ji potřebujete vydezinfikovat. Nemusíte rozhodně řešit každý jeden problém zvlášť. Tablety do bazénu 3v1 chlorito.cz obsahují všechno, mají multifunkční účinek a tak vaši vodu v bazénu ochrání celkově. Nic dalšího tak není potřeba řešit, nemusíte nakupovat jiné prostředky.

Multifunkční tablety se využívají i proto nejvíce.