Zábava na zahradě

Pokud máte zahradu a je krásné počasí, pak se nebojte vyrazit na zahradu a zůstat tam klidně celý den. Na zahradě se děti zabaví spíše než doma a i vy si odpočinete od stereotypu v domácnosti. Pobyt na čerstvém vzduchu vám prospěje a je dost možné, že se děti unaví tak, že půjdou večer spát bez protestů a mnohem dříve než obvykle. Jaké aktivity nachystat?
chlapeček na pláži
Pískoviště
Pískoviště je velice oblíbenou aktivitou pro děti různého věku. Stačí do něj pořídit kvalitní písek, formičky, konvičku na vodu, lopatku a hrabička. Děti se na písku většinou zabaví poměrně dlouho. Pokud se na vaší zahradě pohybují kočky, pak určitě pořiďte pískoviště s krytem, který zabrání tomu, aby chodily na písek vykonávat svoji potřebu. K pískovišti můžete dát kyblík vody, která se bude v kombinaci s pískem skvěle kombinovat.
Bazének
Bazének je nejlepší variantou pro horké letní dny, kdy si děti mohou ve vodě pohrát. V posledních letech byla léta opravdu horká a pro děti náročná. Bazének můžete dát do stínu stromů, kam nebude na děti svítit příliš ostré slunce a kde budou mít dostatek stínu, aby nemusely mít klobouček. V létě je nutné natírat děti kvalitním opalovacím krémem s faktorem aspoň 30, nejlépe 50.  
dítě před klouzačkou
Hřiště
Pokud máte trochu šikovného tatínka a dostatečně velkou zahradu, můžete dětem vytvořit vlastní hřiště se skluzavkou, pískovištěm, lezeckou stěnou a houpačkami. Domácí kutil takové hřiště vytvoří klidně sám, dá se ale objednat dle vašich představ a nechat jej nainstalovat odborníky.
holčička na houpačce
Relaxace
I děti si rády odpočinou na zahradě, dopřejte jim třeba houpací sítě, velkou houpačku nebo třeba pohodlné posezení, kam jim můžete dát svačinku. Odpočinek by měl probíhat ve stínu nebo na mírném slunci, pokud nejsou zrovna třiceti stupňová horka. Pokud je hodně horko, s dětmi stejně nevycházejte ven, až později odpoledne, kdy už takové horko není.