Není úvěr jako úvěr!

Pokud sháníte účelovou půjčku, nebankovní americkou hypotéku nebo spotřebitelský úvěr vaše první kroky s největší pravděpodobností budou mířit do banky. Bankovní společnosti vždy nabízely a stále nabízí ty nejvýhodnější úvěrové produkty s příznivým úrokem. Ovšem i díky tomu si bedlivě hlídají, kterým žadatelům jejich úvěr schválí a kdo odejde domů s nepořízenou. Už je to zkrátka tak, banky jsou v zadlužování svých klientů nekompromisní.

štít domu

Rozhodně tedy neplatí, že každý, kdo banku navštívil, s žádostí o úvěr nakonec s vytouženými penězi skutečně odejde. Jejich interní tabulky jsou nastavené tak, aby úvěr získali jen spolehlivý klienti, u kterých má banka největší pravděpodobnost, že své peníze uvidí v budoucnu zpět. Žadatelé, kteří se byť prstem jedné ruky dotýkají skupiny rizikových žadatelů, tak s největší pravděpodobností u banky nepochodí a domů odejdou s nepořízenou. Přitom ale existují i další možností, jak se nakonec k vytouženým penězům dostat. Jedno takové řešení nabízejí nebankovní společnosti!

financování domu

Pojďme se ale teď společně podívat na případy, kdy je do banky opravdu zbytečné chodit. Nepatříte i vy mezi jednu ze skupin rizikových žadatelů?

  1. Žadatelé bez pravidelných měsíčních příjmů

Úvěr bez doložení příjmů není na našem trhu nic neobvyklého, většinou se s ním ale setkáte u nebankovních společností, u bank byste zatím tento produkt hledali jen těžko. Pokud tedy patříte mezi žadatele, kteří nemohou doložit svůj pravidelný měsíční příjem, vaší jedinou možností mohou být právě nebankovní společnosti.

  1. Rizikový žadatelé

Banky velmi často rádi používají termín „rizikový žadatelé“. Co to ve zkratce znamená? Zkrátka do této skupiny spadají žadatelé, které jsou z hlediska příjmů nebo momentální životní situace pro banku příliš velkým rizikem. Banka jim jednoduše nevěří, že by dokázali úvěr splatit.