Mumie světa

V současné době probíhá na pražském výstavišti fantastická výstava Mumie světa. Pokud jste ji ještě nenavštívili, určitě byste si měli výlet do hlavního města dopřát a navštívit ji.
Výstava přináší informace o dávných kulturách a civilizacích. Prostřednictvím mumií Vám přibližuje období dávno minulé. Originální mumie a další artefakty jsou zapůjčeny ze světových muzeí, univerzit, vědeckých organizací a dokonce i soukromých sbírek. Jedná se díky své historické a vědecké hodnotě o naprosto unikátní záležitost, která ve světě nemá obdoby. Přijeďte se podívat na nevětší a nejucelenější sbírku mumií na světě.
sarkofág mumie
N výstavě můžete vstoupit do životů lidí v různých civilizacích a dějinných epochách. Můžete překonat vzdálenosti staletí i tisíciletí a navštívit starověký Egypt, tajemné civilizace Jižní Ameriky a přiblížit si úmrtní rituály našich předků.
Dozvíte se o pohřebních rituálech celého světa.

Pro všechny milovníky historie

Výstava nadchne nejen milovníky historie, ale také rodiny s většími dětmi, které se mohou podívat do minulosti, a to často minulosti vel
Mumie nevzbuzují strach, spíše zvědavost a zájem. Někomu se to může zdát trochu morbidní a jsou určitě lidé, kteří opravdu o takovou výstavu nebudou mít zájem a to i přesto, že se jedná o mimořádně vzácnou záležitost. Vždyť celá výstava byla pojištěna na několik miliard dolarů.
egyptská mumie
Je ovšem třeba si uvědomit, že o historii vypovídá právě pohřební kultura a věci domácí potřeby, především keramika a nástroje. Podle způsobu pohřbívání, užití keramiky a materiálů, z nichž se vyráběli nástroje, včetně zbraní pojmenováváme jednotlivá historická období. V dobách, kdy lidé ještě nevynalezli písmo, právě způsoby pohřbívání přinášejí nejcennější informace o životě i pohřbívání lidí v tajemné minulosti. Není tedy důvod spatřovat v tom něco morbidního.