Vyrobit z palet je možné cokoli, třeba domeček pro děti


Z přepravních palet se dnes zhotovují různé části nábytku a bytových doplňků, vídáme je i na zahradách ve formě terasy, zahradního posezení, houpačky, barových pultů, pergol a mnoha dalších zajímavostí. Poměrně netradiční řešení je využít je k výstavbě domečku pro děti.dřevěné palety s včelkou

Dětský domeček z palet

Děti milují různá zákoutí a často si hrají v místech, kde byste nic takového neočekávali. V mnoha ohledech se podobají domácím mazlíčkům, kteří také rádi vyhledávají různé úkryty, co jim navozují pocit ochrany a bezpečí. Jedním z nejpůsobivějších darů pro děti jsou postele ve stylu palandy, spaní v horní části jim poskytuje dokonalý přehled kolem sebe a také přináší určitý prvek dobrodružné hry.
Dobrodružství děti prožívají i v dětských domečcích, které si samy budují z papíru, nebo si je vyskládají z matrací, a doplní je přikrývkovou dekou. Přirozená touha po přístřešku a po svém vlastním soukromí nás může přivést na myšlenku, postavit dětem na zahradě nebo v jejich pokojíku domeček z přepravních palet.
Konstrukce je velmi jednoduchá, na základnu postačí čtyři palety Morava – provozovny Palety Morava mají k dispozici velké množství přepravek skladem. Položené vedle sebe je snadno spojíte konstrukčními ocelovými úhelníky, které zakoupíte v každém běžném hobby marketu. Na hotové základně se vztyčí po třech obvodových stranách kolmo postavené přepravky a na jejich horní hranu se usadí ze čtyř palet vytvořená střecha ve tvaru písmene A. Zadní stěna bude pobitá prkny rozebranými z další přepravky, případně z překližky, která je vhodná i pro opláštění vnitřních stěn, aby byl domeček uvnitř útulný. Povrchová úprava je nejpůsobivější v přírodním vzhledu jen s bezbarvým lakem, případně mořidlem do tmavšího odstínu.pět euro palet
Výhodou stavby z tohoto materiálového polotovaru je nízká cena, rychlost výstavby, jednoduché a funkční řešení, které je zároveň velmi stabilní, pevné, a s životností desítek let. Děti si mohou domek zařídit podle svých představ, vyzdobit jej obrázky, květinami, molitanovými sedáky nebo sedacími vaky, anebo matrací pro občasné přespávání. Do dřeva lze snadno zašroubovat vruty různých poliček a skříněk a tak může domeček vypadat na první pohled jako opravdové dětské království.