To pravé do vašeho bazénu

V letních měsících není nic lepšího, než si občas skočit pár šipek do bazénu a udělá několik tem napříč celou vodní plochou. Člověk se tak alespoň trochu ochladí a zároveň něco udělá pro svou fyzickou kondici. V horkých dnech je více než vhodné nejen doplňovat tekutiny, ale rovněž se chladit i z vnějšku.
Bazén je k tomu jako dělaný, ovšem musí v něm být čistá voda. Možná se budete divit, ale mnoho majitelů na to docela často zapomíná. Voda, kterou zaneřádí bakterie a rozliční cizopasníci není příliš bezpečná, a to nejen když se ji nalokáte, ale i v případě, že s ní přijde do kontaktu „pouze“ vaše pokožka. Ta totiž může začít rudnout a svědit, což je ten nejvyšší čas pro návštěvu kožního. A také pro nákup té správné bazénové chemie chlorito.cz.Děti v bazénu.jpg

Nejčastěji používané dezinfekce

Nákup chemie byste rozhodně neměli nechávat na poslední chvíli a spíše se k tomuto kroku odhodlali hned s pořízením si bazénu. Určitě byste neměli zkoušet skákat do vody bez toho, aniž byste ji předtím pořádně neošetřili. K tomu se hodí celá řada přípravků.Čistá bazénová voda.jpg

  • Nejčastěji se u nás používají prostředky s příměsí chlóru. Jedná se o kvalitní dezinfekci, která dokáže zlikvidovat veškeré nežádoucí bakterie ve vodě. Má to však dva háčky. Chlór nepatří zrovna mezi nejvoňavější látky a jeho specifický zápach může nemalé množství jedinců odrazovat. Druhým neduhem je malá možnost, že by vás mohl mírně „poleptat“. Lidé s citlivou kůži nemusí chlór snášet příliš dobře, a i když následky jsou vždy mírné a rychle zmizí, nejde o nic příjemného.
  • Díky negativním stránkám chlorové dezinfekce se zvýšila poptávka po přípravcích s aktivním kyslíkem. Ty jsou obdobně účinné, jen postrádají negativní účinky chlóru. Jsou však o něco dražší.
  • Specifickou dezinfekcí je speciální sůl, která se dá použít jak do bazénu, tak třeba i do vířivky a je vhodná třeba i do vany. Sůl má tu výhodu, že pokožku regeneruje. Voda, která je ošetřena solí, působí blahodárně.