Prostor v dětském pokoji – pro učení

Dětský pokojíček je místností, kterou děti milují, protože je zpravidla přizpůsobený všem jejich potřebám a představám o tom, aby byl dokonalý.
Kromě zdravého a ničím nerušeného spánku, neomezeného hraní a dovádění, je rovněž i pokojem, ve kterém je nutné udělat jeden koutek, který by jim sloužil pro potřeby učení.
chlapec u učení

▪        PSACÍ STŮL

Po nástupu do školy se stane psaní úkolů – tou nejdůležitější a nejčastější aktivitou, kterou vaše dítě bude dělat. Jistě, mnoho domácností psací stůl neřeší a děti si píšou úkoly převážně v kuchyni. To je ovšem chyba, které byste se měli vyvarovat. Ve svém pokoji a v prostředí, ve kterém nebudou mít na očích veškeré dění v kuchyni a obýváku, se jim bude pracovat lépe a budou se v něm i více soustředit.
Není vůbec špatné, pořídit dětem místo toho klasického jiný, který je v současnosti ve velké oblibě. Je ním takzvaný polohovatelný stůl, který roste s dítětem a je schopný mu přizpůsobit ten nejlepší úhel ke psaní a čtení. Co je však ze všeho nejlepší je to, že se díky němu nebude vaše dítě hrbit a díky ideálnímu úhlu – bude mít vždy svá záda rovná.

▪        ŽIDLE

Volbu židle nepodceňujte. Je podstatné, aby byla pohodlná, zdravotně přizpůsobená potřebám a věku dítěte. Rovněž není na škodu, pokud bude polohovatelná nebo výškově nastavitelná. Vhodné je vybírat židli s měkkým polstrováním a takovou, která má vysokou a pevnou opěrku.
rámečky nad stolem

▪        POLICE A REGÁLY

Je důležité, aby vaše dítě od školních povinností neodbíhalo a mělo všechno po ruce. Je tedy ideální, pořídit mu nad psací stůl nějaké police a regály. Uloží si do nich všechno, co bude potřebovat a i díky nim získá dokonalý přehled o všech jeho pomůckách a učebnicích.

▪        SVĚTLO SVIŤ

Nezapomínejte na vhodné osvětlení! I v případě, že psací stůl umístíte pod okno, kde získáte nejvíce přirozeného světla, je potřeba mít nad ním i to umělé. V případě, že jste nad stůl umístili polici, je skvělým nápadem umístit světlo právě pod ní. Pouze bodové osvětlení v podobě lampičky nestačí a mnohem lepší je mít takové, které vašemu dítěti poskytne světlo ve větším rozměru.