Pořiďte si ty pravé přípravky pro úpravu bazénové vody


Stalo se vám, že ať už zvolíte jakýkoli přípravek bazénové chemie, tak ve vaší bazénové vodě nefunguje tak, jak má? I když desinfikujete svou vodu pravidelně a často, tak se v ní přesto množí řasy? Je vaše voda neustále zakalená a nic ji nedokáže vyčistit? Příčinou může být špatná hodnota pH bazénové vody.
čirá voda

Doporučené rozmezí optimální koncentrace vodíkových iontů pro správné působení přípravků bazénové chemie je mezi 6,8 až 7,6. Pokud se tedy pH vaší bazénové vody mimo toto rozmezí vychyluje, jedná se o příčinu, proč přípravky bazénové chemie, které používáte, nefungují tak, jak by měly.
Zajímá vás, jakým způsobem zjistíte, jaká je konkrétní hodnota pH ve vašem bazénu?
K určení konkrétních hodnot budete potřebovat tester pH, bez kterého se při určení pH vody neobejdete. https://www.living.cz/bez-vysavace-oken-se-doma-neobejdete-podivejte-vsechno-se-da-vyuzit-2/ (Stejně tak je nezbytné, abyste si pořídili i tester aktivní látky, kterou používáte k desinfekci vaší bazénové vody.) K tomu, abyste mohli pH upravit na žádoucí hodnotu, je nezbytné jej pravidelně sledovat, ideální doba testování je zhruba čtrnáct dní, v případě intenzivního koupání i častěji.
hlava brunety na hladině
Jakým způsobem je možné hodnotu pH upravit?
Používají se k tomu speciální přípravky na úpravu pH. Podle toho, jakým směrem je potřeba úpravu provést, můžete využít buď přípravek pH plus či pH mínus. Oba dva přípravky snadno seženete jak v granulované – sypké anebo kapalné podobě. Jejich použití je maximálně snadné a jistě vás potěší i příznivá cena těchto důležitých chemických pomocníků.
Úpravy pH směrem k nižším hodnotám jsou obvyklé v případě, kdy plníte svou nádrž z podzemního zdroje vody anebo v případě užívání salinizační jednotky.
Jak je tedy vidět, tak pokud máte po ruce ten správný přípravek bazénové chemie, tak je úprava bazénové vody skutečná hračka a poradí si s ní naprosto každý. Základním krokem ovšem je, pravidelně sledovat základní ukazatele kvality vody, ke kterým pH jednoznačně patří.