Navštivme tajuplná místa

Jste odvážní a nebojíte se menších výletů do neznáma? V České republice se nachází hned několik míst, o kterých se vedou všemožné fámy, že v nich straší či je tam cítit negativní energie. Obvykle sem jezdí takzvaní lovci duchů, ale je to i adrenalin pro spoustu fanatiků do paranormálních aktivit.jeskyně, skály, podzemí
Podívejme se do Číčovic, tuto ves bychom našli u Prahy. Na první pohled vesnice je mezi poli odlehlá, naleznete tu spoustu historických památek, které stojí za to si prohlédnout. Určitě neprohloupíte, pokud navštívíte místní penzion. Možná se vám povede setkání s duchem Gréty, která nešťastně zahynula na zemědělském statku, který dříve místo penzionu stával. Dívenka po celém penzionu roznáší smích a sem tam si šibalsky pohrává s hosty, ale jedná se o hodného ducha.
Každé město si uchovává své vlastní historky z okolí. Když jste cestovatelský tip, rozhodně vám nemusí vidět i další cesta, a to kousek dál za Prahu. Na cestě do Karlových Var po státní silnici narazíte na odbočku na Jesenici u Rakovníka. Pokud byste z Jesenic vyrazili cestou na Drahouš a svatý Hubert, mohli byste potkat husitské vojsko, které tudy před několika stoletími táhlo. Někde na cestě mezi Velkou Chmelištnou a svatým Hubertem totiž skutečně husité táhli, hlavně v půlnočních hodinách či v těch večerních se hovoří, že lze spatřit procházející vojsko.les, noc, děsivé, tajuplno
I na Moravě se dá zabloudit do míst, která jsou opředená tajemstvími. Stačí se vydat do jeskyně Švédův stůl. Podle legendy zde švédští vojáci uspořádali hostinu, jeskyni v dřívějších dobách obývaly ty nejrůznější druhy zvířat a také neandrtálci a lidé z doby bronzové. Jednou zde lidé, kteří se zajímají o nadpřirozené síly, zjistili na svém přístroji pro záznam duchů dvě bytosti. Když uhasili oheň, všimli si u potoka vyskládaného kamenného kruhu. Ze strachu do něj nevstoupili a celou cestu k autu měli divný pocit, jako kdyby něco za sebou táhli. Až po chvíli ten pocit z nich spadl. A kdo ví, co se mohlo stát, kdyby do toho kruhu vkročili.
Takových míst, která vykazují nadpřirozenou aktivitu, je hodně po celé republice, ale i po celém světě. Jen nyní v době pandemie není radno cestovat, proto až všechno opadne a vy budete mít chuť vyrazit na jedno z děsivějších míst, rozhodně tam nejezděte sami.