Jak zabezpečit dovolenou bez starostí

Málokdo z nás má tolik financí, aby mohl bezhlavě vyhazovat peníze. Proto při výběru dovolené většinou zohledňujeme volné dny bez zbytečných výdajů. Když už si vybereme tu správnou destinaci a konkrétní pobyt, měli bychom vzít rozum do dlaní a dobře si naplánovat i to, co by nám mohlo vytáhnout mnoho peněz z kapsy a většinou docela zbytečně. Proto je vhodné, abychom si před odjezdem nastudovali některé informace o daném pobytovém místě a podle toho si pak zabalili to, co budeme určitě potřebovat.
kvalitní ubytování
Na co nezapomenout
Pojištění storna. Pokud již nemáte tento poplatek v ceně zájezdu, určitě nezapomeňte. Storno dovolené je třeba si pojistit. Nikdy nevíme, jestli nás den před odjezdem nesklátí nepříjemná choroba nebo se doma nestanou takové události, které nám zabrání v odjezdu. Proto je na místě si zajistit, že v takovém případě nám budou zaplacené peníze za pobyt vráceny.
Specifika dané země.Každá země má svůj právní řád, kterým se musíme i při pouhé návštěvě řídit. To, co se smí u nás doma, nemusí být povolené jinde. Pokud budeme při dovolené používat motorové vozidlo, je vhodné si prostudovat i podmínky pohybu na silnicích. Odlišnosti v předpisech by nám mohly vytáhnout z kapsy dost peněz na pokutách.
Karty i hotovost s sebou. Je správné zabalit si nejenom platební karty, ale myslet i na zadní vrátka. Ne všude se dá platit kartou, a tak je dobré mít i finanční hotovost. U platebních karet zkontrolujte, zda jim nekončí jejich platnost.
exotické kraje
Blokace karet. Nezapomeňte na kontakty, kde můžete zablokovat výběr hotovosti ze svých karet. Při odcizení nebo ztrátě je to velmi důležitý kontakt, bez kterého můžete přijít o všechny své úspory.
Chytrý telefon. Určitě vzít s sebou. Může sloužit nejen ke komunikaci, ale i k vyhledávání informací a jako navigace.
Základní léky. Je vhodné si vzít nejen všechny léky, které užíváte pravidelně, ale i takové, které vás dokáží vyléčit z chrapotu, rýmy či průjmu. Nezapomeňte také na teploměr a nějaké obvazové a desinfekční prostředky.
Čím více uděláte takových kroků, než vyjedete na dovolenou, tím bude vaše dovolená příjemnější.