Jak zabezpečit dovolenou bez starostí

Málokdo z nás má tolik financí, aby mohl bezhlavě vyhazovat peníze. Proto při výběru dovolené většinou zohledňujeme volné dny bez zbytečných výdajů. Když už si vybereme tu správnou destinaci a konkrétní pobyt, měli bychom vzít rozum do dlaní a dobře si naplánovat i to, co by nám mohlo vytáhnout mnoho peněz z kapsy a většinou docela zbytečně. Proto je vhodné, abychom si před odjezdem nastudovali některé informace o daném pobytovém místě a podle toho si pak zabalili to, co budeme určitě potřebovat.
kvalitní ubytování
Na co nezapomenout
–         Pojištění storna. Pokud již nemáte tento poplatek v ceně zájezdu, určitě nezapomeňte. Storno dovolené je třeba si pojistit. Nikdy nevíme, jestli nás den před odjezdem nesklátí nepříjemná choroba nebo se doma nestanou takové události, které nám zabrání v odjezdu. Proto je na místě si zajistit, že v takovém případě nám budou zaplacené peníze za pobyt vráceny.
–          Specifika dané země.Každá země má svůj právní řád, kterým se musíme i při pouhé návštěvě řídit. To, co se smí u nás doma, nemusí být povolené jinde. Pokud budeme při dovolené používat motorové vozidlo, je vhodné si prostudovat i podmínky pohybu na silnicích. Odlišnosti v předpisech by nám mohly vytáhnout z kapsy dost peněz na pokutách.
–          Karty i hotovost s sebou. Je správné zabalit si nejenom platební karty, ale myslet i na zadní vrátka. Ne všude se dá platit kartou, a tak je dobré mít i finanční hotovost. U platebních karet zkontrolujte, zda jim nekončí jejich platnost.
exotické kraje
–          Blokace karet. Nezapomeňte na kontakty, kde můžete zablokovat výběr hotovosti ze svých karet. Při odcizení nebo ztrátě je to velmi důležitý kontakt, bez kterého můžete přijít o všechny své úspory.
–          Chytrý telefon. Určitě vzít s sebou. Může sloužit nejen ke komunikaci, ale i k vyhledávání informací a jako navigace.
–          Základní léky. Je vhodné si vzít nejen všechny léky, které užíváte pravidelně, ale i takové, které vás dokáží vyléčit z chrapotu, rýmy či průjmu. Nezapomeňte také na teploměr a nějaké obvazové a desinfekční prostředky.
Čím více uděláte takových kroků, než vyjedete na dovolenou, tím bude vaše dovolená příjemnější.