Chcete novou čepici na zimu? Jak ji vybrat tak, aby se dala nosit pořád? 

Čepice patří k oblíbeným módním doplňkům, a i když je mnohem častěji nosí muži, i ženám rozhodně sluší. Jak si vhodnou čepici vybrat na běžné nošení?

Chcete novou čepici na zimu? Jak ji vybrat tak, aby se dala nosit pořád?

Čepice rozhodně nepatří na hlavu jen, když je venku zima, sněží, nebo když jedete na hory. Krásnou a stylovou čepici můžete nosit i třeba do práce. Jen je třeba ji správně vybrat. Čepice patří k velmi oblíbeným módním doplňkům, navíc neochrání jen naše uši, ale pomůže nám skrýt třeba i mastné vlasy, když zrovna nestíháme. Jaké čepice jsou v módě a podle čeho byste si je vždy měly vybírat? Ženy pozor, ve vhodně vybrané čepici opravdu zazáříte!

pletená čepice

Slaďte se!

Dámské čepice jsou praktickými módními doplňky a určitě je užijete i ke kabátům a péřovým zimním bundám, stejně tak jako je můžete sladit se sportovní lyžařskou bundou. A to je to nejdůležitější, vždy je třeba dbát na perfektní sladění věcí. Čepice by měla ladit zejména s ostatními zimními doplňky, jako jsou rukavice, šály a třeba mohou mít i stejnou či podobnou barvu jako boty, které máte právě na sobě. Odstínem by měly sedět také k bundě.

Je třeba ale vždy dbát na to, zda se chystáte jít sportovat nebo zda jdete na procházku do města či vyrážíte do práce. Takže ke kabátům nebo běžným zimním bundám je lepší vybírat háčkované či pletené čepice, velmi módní jsou nyní čepice s chlupatými bambulkami. Ano, ty opravdu nejsou jen pro malé děti, ale sluší i ženám v každém věku. Pokud se ale chystáte do lesa nebo jedete sjíždět svahy na hory, určitě tomu přizpůsobte i výběr čepice. Ke sportovnímu outfitu se bude hodit čepice bez bambulky ve sportovním stylu.

dámská zimní čepice

Aby dobře padla!

I když vnímáme čepici jako módní doplněk, není na škodu myslet i na to, že čepice mají také svou funkci. Měly by nás udržet v teple a měly by zahřát hlavu a uši. Aby čepice mohla dobře izolovat teplo, je třeba ji vybrat nejen podle toho, jak se nám líbí nebo, jak se nám zrovna hodí k oblečení, ale i podle její velikosti. Musí zkrátka skvěle na hlavu padnout. A u čepice je to vždy hodně znát. Pokud je čepice malá, je to nepraktické i nepohodlné, naopak velká čepice nám může z hlavy padat, může sjíždět do čela a to se prostě nenosí.

Se skvěle padnoucí čepicí budete i vy zimní královnou kdekoliv.