Oblečte bazén do praktického hávu

Jak se o bazén starat ohledně správných hodnot vody, se dočtete na obalu chemických přípravků. Ale jejich častou aplikaci určitě můžete omezit, pokud se o váš krásný a oblíbený bazén budete dobře starat.

Čištění je jen jednou součástí aktivní údržby bazénu. Občas je to práce, do které se vám nechce a odkládáte ji, co to jen jde. A právě k snížení frekvence nutného mechanického čištění bazénu slouží bazénové plachty.

vodní hladina

Pokud máte rádi výhodné nákupy dva v jednom, zvolte si solární plachtu na bazén. Tato plachta, která je zatím tím nejdokonalejším prostředkem zabraňujícím znečištění bazénové vody, pokud nemáte u bazénu zastřešení, vám bude dobře sloužit i jinak. Kromě omezení znečištění díky listí, prachu, pylu, posečené trávy, popílku ze zahradního grilování či utopeného hmyzu, vám tato plachta bude užitečná i k zamezení odpařování vody v horkých dnech. Pokud totiž vody stále ubývá a musíte připouštěn další, znovu musíte kontrolovat chemické hodnoty a přidávat další chemické přípravky.

kačenky u bazénu

A to nejúžasnější, co tato bublinková polyethylénová plachta umí, je to, že dokáže využít teplo slunečního záření a rozprostřená na vodní hladině, ji krásně prohřívá. Umí se také postarat o to, aby se teplota ve vodě udržela. Zkuste si někdy v létě přes den, kdy jste dlouho v práci, nechat bazén přikrytý a po příchodu domů si plachtu odkryjte a vykoupejte se. Budete překvapení, jak krásně vyhřátou vodu máte a ani se vám nebude chtít z ní vylézt. A to všechno umí polyethylen, což je vlastně poměrně dávno vynalezený polymer, kterého se pro jeho univerzální použití vyrobí na světě asi 60 milionu tun ročně.

Solární plachty se dají pořídit v několika barevných variantách, ale pokud chcete zachovat v zahradě dojem krásné průzračné hladiny, zvolte si průhlednou plachtu, která nebude z dálky na vodní hladině ani vidět. Plachta je odolná vůči UV záření, takže vám vydrží mnoho sezón.